Štola Lehnschafter

Trasa A - 60 min.

Nejméně náročnou je hodinová prohlídka štoly, která je však nejen kratší, ale také je ochuzena o poutavé vyprávění a ukázku některých zajímavostí. No to prostě není čas, ale i tak návštěvníci odcházejí se zážitkem. Vhodná je zejména pro menší děti.

 

Štola Lehnschafter 

Trasa B - 90 min.

Doporučením našich průvodců je prohlídka celkem snadno přístupných částí štoly. Součástí trasy B je nadstandartní výklad s ukázkou minerálů, rudných žil a jiných zajímavostí. Návštěvníci si tuto trasu nemohou vynachválit. Hodina a půl poutavého výkladu uteče jako voda a jako bonus dělá průvodce cestou i zajímavé fotografie, které mají návštěvníci na památku. 

Štola Lehnschafter

Trasa C - 120 min.

Tato trasa je vhodná pro návštěvníky, kteří chtějí vidět pokud možno celé patro štoly Lehnschafter. Zde je však nutné počítat s tím, že některé části štoly jsou vhodné pouze pro menší a štíhlé jedince. 

Na tuto trasu doporučujeme vlastní pracovní oděv.

Štola Milá paní

Trasa D - 50min.

Upozornění ! V této štole je z technických důvodů provoz zajištěn pouze pro předem dohodnuté prohlídky.

Prohlídka  části  vodní štoly Milá paní trvá zhruba 50 - 60 minut a návštěvník si může prohlédnout nejen nově zrekonstruovanou část štoly, ale také se projde štolou, která vznikla kolem roku 1700. Součástí prohlídky je také prohlídka nacistického zlatého pokladu a kdo je věřící, tak se může zastavit také u sošky svaté Barbory, která byla panem farářem v lednu požehnaná.                                                                                                    Na konci prohlídky vede štola dále, tento úsek dolu je určen pouze pro návštěvníky, kteří si zakoupí VIP vstupenku.
Doporučujeme předem nahlásit velikost bot. Pro děti raději vezměte své vlastí holiny.

Štola Milá paní 

Štola Všech svatých

VIP prohlídky a prohlídka velké komory s vodním kolem

Upozornění ! Prohlídka devítimetrového vodního kola je zatím mimo provoz. Trasa se připravuje, proto se na tuto prohlídku prosím neobjednávejte.

Pokud by chtěl někdo vidět více než běžný návštěvník, tak lze po konzultaci zrealizovat i prohlídku přímo na přání zákazníka. Speciální prohlídka se bude konat mimo normální prohlídkové hodiny. Takovéto VIP prohlídky se proto dělají z pravidla ve večerních nebo nočních hodinách, případně pokud bude dostatečný počet osob, tak i v který koly den a čas. Návštěvník si může být jistý, že si z dolu odnese opravdový zážitek. Bláta, vody i krápníků máme skladem celkem dost. Počet osob je však omezen a taktéž má průvodce právo z důvodů tělesné velikosti zákazníka požadovanou prohlídku odmítnout. Prohlídka opravdu není určená pro návštěvníky s obézní postavou či omezenou hybností !

Rozšířené prohlídky pro školy a jiné zájemce.

Při běžných prohlídkách zpravidla není moc času na obsáhlejší výklad a nebo návštěvník nemá představu o čem vlastně průvodce vypráví  či co ho v dole čeká. Málo který návštěvník má představu o tom, jak takový důl vlastně vypadá. Při normální prohlídce je totiž velká část prostorů mimo dohled a návštěvník vnímá pouze to co je kolem něj a kam dokáže dosvítit. Proto je pro zájemce připravena také tato možnost prohlídek, při které se věnuje více času výkladu s názornou ukázkou na věrném modelu dolu, který je umístěn v zasedací místnosti, kde je možnost převléknutí, občerstvení a uložení osobních věcí návštěvníků. Po zhruba 40 minutovém výkladu následuje přesun na vybranou část dolu, kde se pokračuje v prohlídce. Akce končí opět v zasedací místnosti důlní společnosti. Kapacita je omezena na 25 - 30 osob. Při velkém počtu osob  bude prohlídka dolu rozdělena na několik skupin.